19 Ağustos 2009 Çarşamba


İSVEÇ GAZETESİ: İSRAİL, FİLİSTİNLİLERİ ORGANLARI İÇİN ÖLDÜRDÜ
İsveç'te yayınlanan bir gazete, İsrail askerlerinin Filistinlilerin organlarını çalmak için kaçırıp öldürdüğünü yazdı.
İsveç gazetesi Aftonbladet'ta yayınlanan bir haber, İsrail askerlerinin neredeyse hergün gerçekleşen Batı Şeria operasyonları ve gözaltına alınan çocuklar konusunda şok iddialar ortaya attı.
İsveç'in en çok satan sol eğilimli günlük gazetesi Aftonbladet'ta "Oğullarımızın organlarını yağmalıyorlar" başlığı ile verilen haberde, Filistinlilerin "Batı Şeria ve Gazze'den bazı gençlerin İsrail ordusu tarafından tutuklanmalarının ardından cesetlerinin bazı organları eksik olduğu halde ailelerine teslim edildiğini" söyledikleri aktarılıyor.
Haberi hazırlayan Donald Boström, Nablus'lu Halid'in, Ceninli Raad'ın annesinin ve Gazze'den Mahmut ve Nefes'in amcalarının kendisine 'Oğullarımız gönüllü olmayan organ bağışçısı haline getirildiler ve kaybolmalarının ardından birkaç gün içinde cesetlerinin bazı organları eksik olarak bizlere teslim edildi' dediğini" yazdı.
Ailelerin anlattıklarına göre, İsrail askerleri tarafından kaçırılan çocuklar ve gençler öldürülmeden önce organlarını "bağışladıklarına" dair bir belge imzalamak zorunda da bırakılıyor.
Haberde, 2000 yılından bu yana Türkiye, Doğu Avrupa ve Latin Amerika'da yapılan organ nakillerinde kullanılan böbreklerin yarısının İsrail'den yasadışı yollarla elde edildiği, sağlık bakanlığının da bu olaylardan haberi olduğu da iddia ediliyor.
Haberin yazarı Boström, Batı Şeria'da görev yapan BM görevlilerinin de benzer suçlara şahit olduğunu ve kendisine aktardığını yazdı.
Boström'ün makalesinde yakınlarda New Jersey'de keşfedilen suç çetesi arasında bağlantı kuruluyor. Amerika'da büyük bir şok meydana getiren şebeke, aralarında çok sayıda hahamın ve yahudi politikacının da bulunduğu kişilerin, insan böbreği satışında aracılık etmekle itham ediliyorlar.
Boström, ilk Filistin İntifadası zamanında, 1992 yılında gerçekleşen başka bir organ çalma hadisesinden de söz ediyor. Yazara göre İsrail askerleri bu dönemde Nablus'ta taş fırlatan bir Bilal Ahmed Ranian isimli Filistinli genci göğüs, bacak ve karnından vurduktan sonra sevdiklerinin bilmediği bir yere götürdü ve beş gün sonra hastane sargıları içinde ailesine iade etti. Mezar kazılırken Bilal'in açılan göğsünde, naşının midesinden çenesine kadar yarıldığını gösteren izlere rastlandı.
Aftonbladet gazetesindeki haberde, vücudu göğsünden çenesine kadar yarılmış bir cesdin resmi de yayınlandı.
İsveç gazetesinin iddiaları İsrail'de büyük tepkiyle karşılanırken, hem gazete yazarı hem de İsveç "anti-semitik" olmakla suçlandı.
İsveç'teki İsrail büyükelçiliği sözcüsü ise habere cevabın yakında verileceğini söylemekle yetindi.
HAHAMLARIN 'ORGAN TİCARETİ' ABD'Yİ ŞOK ETTİ
ABD'de 10 yıl süren bir operasyonun ardından ortaya çıkarılan organ ticareti ve kara para aklama şebekesi ülkeyi sarstı
ABD'nin New Jersey eyaletinde yolsuzluk, kara para aklama ve insan organı trafiğini soruşturan polis, aralarında yahudi cemaatinin önde gelen isimlerinin de olduğu 40'ı aşkın toplum liderini tutukladı.
Tutuklanan siyasetçi ve dinadamları arasında üç belediye başkanı ve beş haham da var.
Ortaya çıkartılan bir kara para aklama şebekesinde, hahamların işlettiği hayır kurumlarından milyonlarca doların geçtiği iddia ediliyor.
Zanlılardan biri, insan böbreği trafiğinde arabuluculuk ederek muazzam paralar kazanmakla suçlanıyor.
İsviçre, Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail'e yayılan suçluların kara para aklama, haraç ve organ ticareti alanlarında faaliyet gösterdiği ortaya çıktı.
Washington'daki gazeteci Aaron Katersky, ''Hiçbir şüphe duymayan bazı kişiler böbreklerinden birini 10 bin dolara satmaya ikna ediliyor. Bu böbreği sonra 150 ya da 160 bin dolara ihtiyacı olanlara satıyorlar. Bütün bunlar da din örtüsü altında yapılmış'' dedi.
Soruşturmayı yürüten federal savcı, bu durumun halkın güveninin korkunç bir şekilde kötüye kullanılması olduğunu söyledi.
Operasyonun 10 yıllık bir soruşturmanın parçası olduğunu söyleyen FBI, rüşvetin New Jersey eyaletinde siyasetin dokusuna işlediğini açıkladı.
Bazı kişilerin daha şimdiden hüküm giymesine yol açan 10 yıllık soruşturma sonucu 300 FBI ajanı onlarca farklı yere baskın düzenledi. Soruşturma derinleştikçe olayın boyutlarının daha da büyüyebileceği kaydedildi.
HAHAM ÇETESİNİN TÜRKİYE'DE UZANTISI ÇIKTI
Hahamların organ mafyası kimi organları Türkiye'den temin ettikleri ortaya çıktı.
Amerika'da tarihin en büyük yolsuzluk operasyonu Türkiye'ye de uzandı. Yasadışı organ ticareti yapan hahamların kimi organları Türkiye'den temin ettikleri, balkan ülkelerinde de ameliyatı gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Yılda 3 milyon dolarlık vurgunu ortaya çıkartan gizli tanığın ise tutuklanan hahamın oğlu olduğu ortaya çıktı
Amerika'nın New Jersey Eyaletinde önceki gün yapılan tarihi yolsuzluk operasyonunda 3 belediye başkanı 5 din adamı olmak üzere 44 toplum lideri tutuklanmıştı. 300 FBI mensubunun katıldığı eş zamanlı operasyonların Türkiye'ye kadar uzandığı ortaya çıktı. Yasadışı organ ticareti yapan hahamların organları Türkiye, Kuzey Afrika ülkelerinden 10 bin dolar gibi bir paraya aldıkları ve 160-180 bin dolara pazarladıkları ortaya çıktı. Ameliyatların ise Balkan ülkelerinden birinde yapıldığı belirlendi. Bu arada şebekelerin çökertilmesinde büyük rol oynayan "gizli tanığın" Hahamın oğlu olduğu ortaya çıktı. Haaretz gazetesinin haberine göre Solomon Dwek isimli hahamın oğlu dada dönü kadar çok dindar bir kişilikti. New Jersey'de yaptığı emlakçılık işinde babası Yitzak yolsuzluk yapıp işi batırınca oğılu işsiz kaldı. Yolsuzluklardan geleceği tehlikeye giren Solomon çareyi FBI'a gitmekte buldu. Üç yıl boyunca cemaatin yasadışı işlerini tet tek takip etti ve verdiği ifadeler sonucunda babasını parmaklıklar ardına tıktırdı.
Kaynak: Ajanslar

1 yorum:

teomankaiser dedi ki...

Sayin Zeki BINGÖL'ün Türkiye çalismasinin ABD uzantisi ....