28 Temmuz 2009 Salı


ABD istediği bölgeye saldırmak için El-kaide adında bir örgütü yarattı. Zırt pırt yer değiştiren bu örgütü ABD kovalıyor ve o ülkeleri talan ediyor.11 Eylül ikiz Kule saldırılarını da bu uyduruk terör örgütü yaptı. Ama Bush ailesinin El-Kaidenin başı kabul edilen Usame bin Ladin deyyusunla ilişkileri, iş ortaklıkları da biliniyor. ABD Bush’un ortağı bu deyyusu kovalıyor girdiği ülkeleri talan ediyor, çoluk çocuk, kadın, kız demeden katlediyor.Irak’a da bu örgüte destek veriyor ve kitle imha silahı üretiyor diye dünyaya yutturdu, girdi ve 1,5 milyon sivil öldürdü,10 binlerce kadına tecavüz etti.36. meridyenin üzerinde bir kürt federe oluşumuna güvenlik sağladı,silahlandırdı,eğitim ve lojistik destek verdi. Artık Kuzey Irak bir yerleri tavana vurmuş Kürtler ile diğer bölge halkları arasında sonu gelmez çatışmalara gebe. ABD’nin Irak’ta işi bitti. Afganistan başta daha iç Asya’ya gözlerini dikti. Yine Bush’un ortağı deyyusun peşinde, o kaçıyor ABD kovalıyor. Yine milyonlarca mazlum halk ölüyor, ABD’nin ayak işlerini kotaracak yeni deyyuslar sahneye çıkıyor.

Gelelim bu konuya nereden girdik. Son zamanlarda yabancı basında ve buralardan ayrılıkçı kürt sitelerine servis edilen konu sözüm ona; Usame bin Ladin deyyusunun El-Kaide denilen örgütüne Türklerden katılanlar varmış. Hatta bu deyyusun emrinde bir Türk bölüğü oluşturulmuş.

Yakında sakallı deyyus Türkiye’ye kaçar, arkasından da ABD kovalarsa, ya da kovalar gibi yaparsa hiç şaşmayın.

Bu deyyus sürüsüne başımızdaki ne idüğü belirsizlerle nasıl cevap veririz? Bilemiyorum. İşte bu duyulan emperyalist/Siyonist yeni oyunun ayak sesleri.

Haberiniz ola Türk halkı.

Haber:

F. A. Zeitung gazetesi Almanya'dan Pakistan'daki El Kaide kamplarına Türkiye üzerinden gidenlerin sayısının büyük ölçüde arttığı belirtildi. Gazete, Alman güvenlik makamlarının, söz konusu kamplara gidenlerin sayısında bu yılın ilk birkaç ayında geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde yüzlük bir artış tespit ettiklerini yazdı. Gazeteye konuşan üst düzeydeki bir güvenlik yetkilisi, "Sadece bu yıl içinde Almanya'daki İslamcılar arasından yaklaşık 40 kişinin Pakistan'a gittiğini belirledik" diye konuştu. Almanya'dan Pakistan'daki ‘terör kamplarına’ gidenlerin genelde Türkiye, Suriye ya da Mısır üzerinden seyahat ettikleri ifade edilen haberde, Pakistan'a giden radikal dincilerin çoğunun da Almanya'ya döndüğü kaydedildi. EL KAİDE'DEKİ TÜRK BÖLÜĞÜ Geçtiğimiz ay Amerikan Los Angeles Times gazetesi de El Kaide’nin 1000-2000 Türk militandan oluşan bir bölük kurduğunu yazmıştı. ABD’nin önde gelen gazetelerinden Los Angeles Times, son dönemde yakalanan El Kaide ve Taliban militanlarının ifadesine dayanarak El kaide içindeki Türk militan sayısının son dönemde yükselişe geçtiğini ve neredeyse Arap militanların sayısına ulaştığını iddia etmişti. Sebastian Rotella tarafından kaleme alınan haberde El Kaide’nin Türk teröristler sayesinde değişime uğradığı belirtilerek, “Örgüt daha önce çok az katılım olan Türkiye’den şimdi yoğun bir şekilde militan alıyor” ifadelerine yer verilmişti. Gazeteye konuşan Avrupalı bir antiterör uzmanı ise “Pakistan’da son yıllarda aşırı sayıda Türklerin terör eğitimi aldığından haberdarız. Çok fazla Türkçe propaganda ile karşılaşıyoruz” demişti. Uzman, Almanya’daki 3 milyon Müslüman Türk’ün radikalleşmesi durumunda ortaya çok daha büyük bir tehlike çıkabileceğini vurgulayarak, şöyle diyor: “Fransa’da yakalanan Tunus asıllı Walid Othmani’nin verdiği bilgilere göre Afganistan-Pakistan bölgesinde ve Özbekistan’daki terör kamplarında konuşlu Türkler’in sayısı 1000-2000 düzeyinde... Türkler’in başındaki komutanları da Türk.” Alman güvenlik makamları ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı August Hanning, Haziran ayı başlarında yaptıkları açıklamalarda, ‘’teröristlerin’’ saldırılarla, Almanya'da 27 Eylülde yapılacak genel seçimlerin sonuçlarını etkilemeye çalışabilecekleri uyarısında bulunmuşlardı.

Hiç yorum yok: