22 Nisan 2009 Çarşamba

NİCOLA'DA ERGENEKONCU ÇIKTI

Vay Vay Nicola’da Ergenekoncu oldu.

Edison’da artık Ergenekon savcısı yapın.

Nede olsa Nicola konuşursa Edison’un hırsızlıkları ortaya çıkar.

Haydi, Nicola sıra sende; konuş.

“Bu adam ampulü ararken, ben kırk yıldır florasanlı laboratuarlarımda deney yapıyordum” de. “Benim bütün patentlerimi çaldı.”de öğrensin millet Edison’un ve Ergenekon davasının yalanlarını.

NOT: Nicola TESLA hakkında detaylı bilgileri akşam buradan okuya bilirsiniz.

66 YIL ÖNCE ÖLEN ÜNLÜ FİZİKÇİ DE ERGENEKON İDDİANAMESİNE GİRDİ 21.04.2009 Ergenekon savcıları, 66 yıl önce ölen ünlü İtalyan Fizikçi Nikola Tesla'yı da ilk iddianameye ekledi.

İlk iddianamenin 1114’üncü sayfasında, yazar Ümit Oğuztan’ın ev ve işyerinde yapılan aramalarda el konulan evrak ve dökümanlar sıralanırken, İtalyan fizikçinin adı da iddianamede ‘Nikola Tesla isimli şahıs’ olarak geçiyor.

1114’üncü sayfada şunlar yazıyor: Nikola Tesla-HAARP- NBC.doc isimli MsWorld dosyası tespit edilmiştir. Belge incelendiğinde, Nikola Tesla isimli şahıs ve ABD’nin HAARP olarak bilinen Yüksek Frekans Aktif Aurora Araştırma programı ile ilgili NBC (Nükleer Kimyasal ve Biyolojik) silahları hakkında teknik detay bilgiler içerdiği görülmüştür.

NIKOLA TESLA KİMDİR Sırp asıllı fizikçi, mucit, makine mühendisi ve elektrik mühendisi. 19. ve 20. yüzyılın en ilginç buluşçularından birisidir.

Prag'daki tahsilini 1880'de bitirdi. Eğitim görürken yabancı teknik eserleri okuyabilmek için anadili olan Sırpça ve ailece bildikleri Almancaya ek olarak İngilizce, Fransızca ve İtalyancayı da öğrendi.

Tesla, elektrikte alternatif akımlardan yararlanmayı keşfederek elektrik motorlarının geliştirilmesini sağladı. En büyük mucitlerden biri olarak kabul edilen ve yüzlerce patentli ürüne imza atan Nikola Tesla, 1943’te beş parasız olarak ölmüştü. 1943’te ölen İtalyan fizikçi ve mucit Nikola Tesla da Ergenekon iddianamesinde yer alıyor.

Hiç yorum yok: