10 Şubat 2010 Çarşamba

ÜLKEDE TALAN VAR
Faili mechul cinayetler,özelleştirme adı altında yabancıya hibe edilen Cumhuriyetin değerleri,stratejik kurumlar,hatta namus kabul edilen topraklar.
Eski MİT’ci Mahir KAYNAK “Artık Afrika ülkeleri bile ajanlarını staja Türkiye’ye gönderiyor” demişti.
Çok doğru çünkü ulusal çıkarlarımız için yapılan her faaliyet ya engelleniyor yada kişiler ortadan kaldırılıyor.ASELSAN mühendisleri arka arkaya intahar ediyor.Yiyoruz.
Nükleer Hızlandırıcı yapmak ve Toryum’dan Uranyum235 ten çok daha fazla ve çok daha temiz enerji üretmek için çalışan Engin ARIK İsparta’ya giderken Atlas Jet uçağı düşüyor ve hayatını kaybediyor.Tüm eşyaları bulunurken bilgilerin saklı olduğu leptop bilgisayarı bulunamıyor.Biz yine yiyoruz.
Aynı zanlı  Atlas Jet firması İsrail ile anlaşmayapıyor ve karşılıklı Türkiye – İsrail yolcu taşıma kararı alıyor.
Güney doğuda başarılı olmuş emekli askerlerimiz evlerinde ölü bulunuyor.Biz yine yiyoruz.
Ergenekondan yargılananlar suçunu öğrenmeden ölüyor,hastalanıyor kötürüm kalıyor.Biz  uyuyoruz.
Türkiye’de rejim değişikliği oluyor."Asker darbe yapacaktı" gürültüleri arasında sivil darbe oluyor değil,OLDU.
Türk Ordusunun sessizliğine artık Türk halkı sinir olmaya başladı ve artık eleştiriyor.
Bütün bu ve benzeri talanın içerisinde hep aklıma şu gelmiştir?
Alman istihbaratı BND nerede?
Cia-Mossad-MI6 çok net görülürken hepsinin babası Almanlar nerede?
BND’nin Karadeniz ağırlıkta ayrışma çalışmaları yaptığı,lazca alfabe geliştirdiği,bunu kitaplaştırıp dağıttığı,hatta alan çalışmasına bir profesör gönderdiği ve bu profesörün yıllarca bölgede çalıştığı biliniyor.
Tayyip Erdoğan’ın POTAMYA açılımı boşa değildi elbet.
Lazca alfebenin AB komisyonlarına da sunulduğu ve yakında sadece ayrılıkçı kürtler değil yeni yeni Türk bağlaştırıcı kimliğinden arındırılmış insanların çıkması muhtemel.
Genel bir yanılgı var.
BOP projesi kapsamında güney doğudan bir toprak koparılacak ve bu toprak kürtlere verilecek.
Hayır;bölünme başlarsa kaça bölünüleceği belli olmayacak.
ABD düşünce kuruluşlarından birinde T.C .i 16 şehir devletebölünmüş  olarak  görülüyordu.
Hatırlarsanız Yugoslavya parçalanmadan öncede Alman dergilerinde şu andaki parçalanmış haritaları yayınlanmıştı.
Emperyalist çakallar gözlerini her zamankinden daha fazla ülkemize dikmiş durumda ve ne yazıkki iktidardalar.Tüm stretejik kurumlarımız ellerinde.Üniversitelerimizde hoca kisvesine bürünmüş ,gazetelerimizde  yazar görünümünde ve Televizyonlarımızda her akşam uzman görünümünde emperyalislerin emir erleri Türk halkını uyutmak,kandırmak,kanalize etmek için şekilden şekile giriyor.Raflarda yalan dolan ve bol demokrasi insan hakları içeren bir haftada çıkarılan kitaplarla dolu.Matbaalar ellerinde ve halk okuyarak cahilleşiyor,apolitikleşiyor.Ekonomisi dibe vuran halk kitleleri yarınını göremez düşünemez,komediye dönen iktidar yalanlarını anlayamaz oldu.
Dizileri gerçek gibi gerçekleri dizi gibi izliyor.
Yakın bir tarihte ülkelerin sınırları değişecek.
Bu ülkelerin içerisinde Türkiye Cumhiriyeti olacak mı?
Olmayacak mı?
Bunu Türk halkının karakteri gösterecek.
Çünkü emperyalistlerin içimizdeki beslemeleri çok faal bir şekilde çalışmaya devam ediyor.
İşte size Almanya izleri.
Soli Özel yahudi kökenli bir vatandaşımız.Yahudi olması önemli değil ama önemli olan bir şey var.
Emperyalistlerin ülkemizdeki merkez üssü Bilgi üniversitesindeki öğrencilerine  “bana ajan diyorlar,cia mı?Mossad mı?” diyormuş.Şaka ayağı gerçekleri saklıyor aslında,kurnaz.O zaman biz söyleyelim SOLİ beye.
Ne cia ne Mossad ajanısın sayın Soli;BND olma ihtimalin yüksek.
Alman fonlarından beslendiğin çok açık.
Alman fonlarından beslen sonra cia ya çalış.
Yahudi olduğu bilinen birinin Mossad da çalışması hiç gizemli olmaz.

Tarihin cilvesine bak.
Alman fonlarından beslenen bir Yahudi .

Bizim TARAF'ın Amberin'i de meğer Almanya'dan fonlanıyor muş.
Vaay  vay.
Diba Nigar GÖKSEL'de ISE'de Türk İsmiyle danışman modlarında.


Ahtapot kollarını  ülkemizin içine bizden görünerek yaymış,biz ise AKP'nin  saçmalıklarıyla  boğuşuyoruz.
Saygılar. 
levent Kalem
Yeni bilgi:

Avrupa Birliği ile çeşitli “sınır ötesi işbirliği” projelerine sokulmuş Trakya'da bir de “eyalet hükümeti” ve “eyalet parlamentosu” anlamına gelen Bölge Kalkınma Ajansı kuruldu. Emperyalizmin “AB himayesinde Trakya eyaleti” hedefinde önemli bir aşamaya işaret eden Ajans, sessiz sedasız yayımlanan bir kararnameyle hayata geçiyor. 

AKP hükümetinin Trakya Bölge Kalkınma Ajansı kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bakanlar Kurulu'nun 14.7.2009 tarih ve 2009/15236 no'lu“Bazı Düzey 2 Bölgelerinde Kalkınma Ajansları Kurulması” hakkındaki kararı, Cumhurbaşkanı Gül'ün onayı ardından Resmi Gazete'nin 25.07.2009 tarihli 27299. sayısında yayımlandı. soL Haber Portalı'nın uzunca süredir izlediği “Trakya'nın eyaletleştirilmesi” süreci, bu kararnameyle birlikte resmiyet kazanmış oldu. 

‘Başkent’ Tekirdağ; ‘Genel Vali’ Zübeyir Kemelek.

Toplam 16 ayrı Bölge Kalkınma Ajansı (BKA) kuran kararnamenin ilk sırasında TR21 koduyla Trakya yer alıyor. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ı kapsayacak ajansın merkezi Tekirdağ olacak. Trakya BKA Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı ilk bir yıl için, bir ay kadar önce atanan yeni Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek yürütecek. İlgili kararnameyle “yerel parlamento” işlevi görecek Kalkınma Kurulu'nun 100 üyesi de belirlendi. Ajansın kuruluş başvurusunu eski Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan yapmış ve bu girişimi dönemin Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte açıklamıştı. 

Emperyalist tekellere doğrudan hizmet.

“Eyaletleştirme provası” olarak nitelenen Ajans, uluslararası tekellerin yatırım problemlerini "kısa yoldan" çözmeyi amaç edinecek. Trakya BKA, AB-ABD-Soros fonları, uluslararası şirketler dahil tüm yabancı kurumlardan "yardım" alabilecek. Yalnızca Devlet Planlama Teşkilatı'na karşı sorumlu olacak Trakya BKA, Kamu İhale Yasası ve Sayıştay denetiminden de "muaf" olacak. Kamu kaynakları da kullanan bir kurum olmasına rağmen, birer şirket gibi özel hukuk içerisinde yer alacak. 

Trakya Eyaleti'nin “Bayrağı” olacak !

Trakya BKA'nın eyaletleşme adımı olduğunu belgeleyen bir diğer dikkat çekici nokta da “Bayrak”. 5449 sayılı BKA yasasına dayanılarak çıkarılan yönetmeliğin (Resmi Gazete, 25.07.2006, 26239)28.maddesine göre, kuruluş kararnamesini takip eden iki ay içinde Trakya BKA özel bir amblem belirleyecek. Belirlenecek amblem beze bastırılıp bir tür bayrak olarak kullanılabilecek. 

Trakya Eyaleti'nin “Hükümeti” de var, “Parlamentosu” da !

Trakya BKA'nın “karar organı” niteliğiyle “yerel hükümeti” çağrıştıran Yönetim Kurulu her üç ilin valileri, il belediye başkanları, il genel meclisi başkanları ve ticaret-sanayi odası başkanlarından oluşacak. Kuruluşu izleyen ilk yıl Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, ilerleyen yıllarda da sırasıyla Edirne Valisi Mustafa Büyük ve Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu birer yıl dönüşümlü olarak Yönetim Kurulu Başkanı olacaklar. 
Trakya BKA'nın “danışma ve yönlendirme organı” işlevine sahip Kalkınma Kurulu'nun üyeleri de AKP hükümetinin kararnamesinde sıralanmış. Fiili “eyalet parlamentosu” özeliğindeki Kalkınma Kurulu'na resmi-özel-sivil kategorilerinde kurum ve kuruluş temsilcileri katılacak. Kararnamenin 2.3 maddesi, Kalkınma Kurul üyelerinin “il valilerinin görüşleri doğrultusunda” belirlendiğini ifade ediyor. Kurum ve kuruluşların üyelik kriterleri ise şöyle sayılmış: “İl içerisindeki etki ve etkinlikleri, misyonları ve ili temsil yetenekleri, ilin ve bölgenin kalkınmasına sağlayabilecekleri muhtemel katkılar ve sahip oldukları üye sayıları gibi hususlar...”

AKP ve Fethullah'ın tabela dernekleri “Parlamento”da !

Fakat, Trakya BKA Kalkınma Kurulu üyeleri incelendiğinde gerçek kriterin “AKP'ye yakınlık” ve“Fethullahçılık” olduğu ortaya çıkıyor. Örneğin, Edirne'den seçilen Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği'nin Fethullah Gülen'e yakın TUSKON'un bir bileşeni olduğu ve sadece 7 üyeye sahip olduğu belirtiliyor. Fethullahçı olarak nitelenen bir başka kurul üyesi dernek ise TUSKON'a dahilTekirdağ Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği.

AKP'nin “tabela dernekleri” olarak ifade edilen Tekirdağ Basın Mensupları Derneği ve Muratlı Öncü Kadın Kültür Çevre İşletme Kooperatifi de yine Kalkınma Kurulu'na asıl üye kaydedilmiş. AKP Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus'un başkanlığındaki “atıl” Kırklareli İlini Kalkındırma ve Geliştirme Derneği'nin kurul üyesi yapılması dikkat çeken bir başka durum. 

“Salt çoğunluk” AKP bürokratları ve sermayenin 

“Eyalet Parlamentosu” Kurul'un genel üye bileşimi Trakya BKA'nın gerçek işlevini gözler önüne seriyor. Toplam 100 üyeli Kalkınma Kurulu'nda 21 temsilci AKP hükümetinin atadığı kaymakam ve il müdürü gibi bürokratlardan oluşuyor. Bileşimdeki asıl ağırlık ise sermayeye ait. İşadamı dernekleri, sanayi-ticaret odaları gibi kuruluşların toplam üye sayısı 32. Sermaye ile AKP memurlarının ittifakı Kurul'da salt çoğunluğu geçiyor.

Trakya'da ağırlıklı nüfusa sahip köylülerin, gerçekte büyük çiftçilerin örgütlenmeleri olarak bilinen ziraat odaları ve tarımsal kooperatifler aracılığıyla elde edebildiği temsilci sayısı sadece 18. Kalkınma Kurulu'na çağırılan ve birleşim içinde halkın doğrudan seçtiği tek kurum olma özelliği taşıyan yerel yönetimlerin tüm ağırlığı da yalnızca 15 üye. Esnaf kooperatiflerine ayrılan 5 üyelik fazlaca önemsiz bulunurken, Trakya'da bulunan 3 üniversiteden 4 üye çağırılması “eyalet parlamentosu”nun bilime verdiği önemi gösteriyor. 

“Sivil toplum” kategorisindeki 5 üyenin ağırlıkla AKP-Fethullah'ın uyduruk derneklerine tahsis edildiği yukarıda belirtilmişti. Kalkınma Kurulu'nda tek bir sendika, meslek odası veya gerçek anlamda kitle örgütüne yer verilmemiş olması da gözlerden kaçmıyor. 

Yıldız Dağları Projesi ve TRAKAB, Ajans'a devredilecek5449 sayılı BKA yasasının geçici 3.maddesine göre Avrupa Birliği ile birlikte yürütülmekte olan tüm projeler Trakya'da kurulan BKA'ya geçecek. Bu kapsamda, Kırklareli Yıldız Dağları'nda devam eden ABD-AB projelerinin tüm iş ve işlemleri ile bunlara ilişkin tüm hak ve yükümlülüklerin bir ay içerisinde Ajans'a devredilmesi gerekiyor. Yıldız Dağları projelerinin Ajans sorumluluğuna geçmesiyle “Bulgaristan ile birleşik Stranca” projesi daha da hızlanabilecek. 

Yasayla bölgeye ilişkin plan ve program yapma ve yaptırtma yetkisine sahip olacak Trakya BKA'nın, Trakya Kalkınma Birliği 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nda da tek yetkili kılınacağı bildiriliyor.
(Kırklareli)


Hiç yorum yok: