28 Ekim 2009 Çarşamba

YALNIZLIK DOLANBACI VE ÇÖKÜŞÜN AYAK SESLERİABD ve İsrail AKP’yi son kez mi kullanıyor?


Kürt açılımını savsaklamalarının sebebi buydu. Çünkü Kürt açılımından önemli olan Ermeni açılımı vardı. Ermeni açılımı ile önce Azerbaycan’la Türkiye arasındaki bağlar koparılacak böylece içeride yapılan her operasyonla AB’den kopan ve Asya’ya yönelen düşünceler yıkılmış bir Azerbaycan köprüsüyle karşılaşacaktı. İşte bu nedenle Tayyip ikna edildi. “Alıştıra alıştıra” gibi söylemlerle Bursa maçına kadar kürt açılımı geciktirildi. Kürt açılımı önce yapılamazdı. Yapılması durumunda ise AB-D’nin AKP ile sarmaş dolaşlığından ciddi anlamda AB’den kopmalar yaşanır ve Asya’ya yönelen her düşünce Azerbaycan’ın önemi ile karşılaşılırdı. Lakin Azerbaycan Asya Türk cumhuriyetlerine açılan köprümüzdür.

Bu nedenle AKP oyalandı. AKP kaçamazdı, ellerindeydi. Ama Türk halkı emperyalizmin hiç istemediği bir yöne kayabilirdi; Asya’ya yönelebilirdi. Asya’ya yönelmesi ise dil, din, soy olarak aynı olduğu ülkelerle bağlarının gelişmesine ve tanımasına, AB’nin önemini yitirmesine neden olabilirdi. Bu durum hem AB-D’nin hem de AKP’nin işine gelmeyecek bir durumdu. ABD ve AB’nin çıkarlarına aykırıdır. Çünkü AB norm ve kriterleri diyerek istediği tavizi koparamayacaktı. AKP’nin işine gelmeyecektir çünkü yaklaşık 50 yıllık propaganda ve yatırımların insanlarımızın düşüncelerindeki tahribatı kullanarak ,sıkıştığında “AB böyle istiyor” diyemeyecekti. “AB'ye gireceğiz” masallarıyla kimseyi kandıramayacaktı. En basitinden “başörtüsü sorununu biz halledecektik; fakat AB mahkemeleri olumsuz karar aldı. Biz; AB yasalarına bağlıyız” yalanını tabanına atamayacaktı. AB bu nedenle; hem AKP için hem de ABD için bir can simidi, dalgalı denizlerde gizli bir koy önemi taşımaktadır.

Ama kaçınılmaz olan; AB ile Türk halkının bir hesaplaşması olacaktır. Bu hesaplaşmada Asya’ya kaçan fikirlerin önüne Azerbaycan tahribatı çıkmalıdır. Bursa’da ki maçla bu kısmen başarılmıştır. Bu nedenle kullanılan Kürt kartı Ermenistan'la Bursa’daki maçı beklemek zorunda kaldı. AKP burada çok ciddi oyuna geldi. Sessiz sedasız gelecek pkk’lıların AKP’ye kürt oylarını kazandıracağını sanan AKP kurmayları DTP’nin de “ bende varım” haklı talebiyle karşılaştı. DTP “pkk benimdir dedi” en azından “pkk AKP’den çok benimdir” dedi. pkk’lıları sirk maymunu gibi arabalarının tepesinde “barış güvercini” diyerek il il dolaştırdı. Irksal olarak ayrışmayı görmüş ve 30 yıllık kalleş saldırılarına canıyla, kanıyla bedel ödemiş Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi, Alevisi, Sunnisi ile Türk halkı sesiz kalmadı. Afallayan AKP oyuna geldiğini nihayet anlayabildi.27 Ekim (yani dün) tarihinde gelmesi beklenen Avrupa pkk temsilcilerinin gelişini engelledi. Fakat ok yaydan çıkmıştı; AKP yüce Türk mahkemesini çadırlara düşürüp pkk’yı serbest bırakan parti olarak tarihe geçti, beyinlere kazındı.

Bu süreçte Anadolu Kartalı Tatbikatının 3 ayağından İsrail çıkarıldı. İsrail kendini bu sürecin dışında göstertmeyi başardı. Oysa daha birkaç gün önce G-20 zirvesinde ABD’de ilk görüştüğü ABD Yahudi lobisi ADL’nın başkanı Foxman’dı ve samimi pozlar vermişti. Askeri bir tatbikattan İsrail’i çıkartan olarak bizzat Tayyip Erdoğan ismi yandaş basında geçti. Ve “halk bunu istiyor” şeklinde açıklama yaptı.
İsrail basını bu süreçte;Tayyip Erdoğan ve Türkiye’ye hakarete varan açıklamalar yaparak bu süreçte “ben yokum” imacını dünya kamuoyuna verdi.


ABD; pkk’nın başkanı Karayılan’ı uyuşturucu madde kaçakçısı ilan etti ve ABD kendini bu süreçten uzak gösterdi.

Yine pkk’nın sağlam sponsorlarından Fransa aynı günlerde; pkk’nın Ahmet Kaya bürolarını bastı. Böylece süreçte “bende yokum” dedi.

Görünürde de olsa Türk halkının tepkisinden ve AKP’nin başarısızlığından korkan çevreler süreçten kaçarak gelecek hükümetlere çalışa bilecek yatırım yaptılar.Yalnızlık dolanbacı.


AKP atılan kazığı anlayınca elindeki materyalleri acemice kullanmaya çabaladı. Dursun Çiçek’e ait oldu söylenen ve bir dönem halk arasında etki de yaratmış olan “AKP ve Fethullah’ı bitirme planı” nın ıslağını 5 sayfalık ihbar mektubuyla piyasaya sundu. Oysa bu süreçte halkta mektup; “pkk’yı çadırda affeden AKP’yi ve bunun gizli; asıl merkezi Fethullah’ı bitirmek isteyen askerler var” imajı yarattı.Aksine bu çalışmalar içerisinde bulunduğu söylenen askerlere saygıyı arttı.Cia ve Mossad’dan bağımsız yapıldığını düşündüğüm bu acemiliği ancak AKP’nin Fethullahçı sübyanları yapabilir.Cia ve Mossad kontrolünde yaptıkları eylemlerle şımaran bu tipler; muhtemelen kendi başlarına havayı tam koklayamadan yaptıkları bu girişimle işleri daha da zora soktular.Sivil ama emir-komuta ile çalışan ışık evleri kültürünü asker ağzıyla yazmaya çalışmış olmalarına rağmen yılların beyin yıkamasından kurtulamadıkları ihbar mektubunda çok açık bir şekilde sırıttı.Savcılarına,yani emir-komutanın en üst zincirlerinden birine; başkasının adına yazıyor bile olsalar yağ çekmekten kendilerini alı koyamamışlar.Yani ajanlıklarını yüzlerine gözlerine bulaştırmışlar.Rezilliklerine rezillik,suçlarına suç eklemişler.


AKP bu kez ABD ve İsrail’den darbe yediğini gördü. Radikal ve hatta Ergenekonculardan bile radikal bir güzellik yaptılar. Rusya’nı talebi üzerine Rusya ile kendi parasıyla alış verişin ardından Mısır (Kahire) da devlet bakanı Zafer Çağlayan “İslam ülkeleri ile kendi aramızda kendi paralarımızı kullanalım” dedi. Arkasından Tayyip Erdoğan İran’da aynı teklifte bulundu. İran hemen Türk Lirasını resmi döviz olarak ilan etti. Yani doların hâkimiyetine, dolayısıyla ABD’ye bu kazığından dolayı kafa tuttu.

Çöken, çatırdayan ve suçlarını bilen AKP’den bu dönemde çok radikal girişimler beklemek hiçte şaşırtıcı olmayacaktır. Hepimizden fazla Atatürkçü, Ulusalcı, Milliyetçi de olabilirler. Ajitasyon, laf ebeliği konusunda uzman kadrolarıyla ve oluşturduğu liboş, fettoş, kürdoş medyasıyla AKP’den şimdi masal dinlemeye hazır olun.
Saygılar.
ÜNİTER,ULUSAL, LAİK, SOSYAL, HUKUK DEVLETİ


TÜRKİYE CUMHURİYETİ.


VE BUNU EN ÇOK HAK EDEN HALK;


TÜRK HALKI.


CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.


Levent kalem

28/10/2009
Hiç yorum yok: